Jdi na obsah Jdi na menu

FILMY o koních ( pokračování v příspěvku - ( Viggo Mortensen)

1. 3. 2007

ObrazekObrazek

OHNIVÝ OCEÁN -HIDALGO

originální název: Hidalgo

 • typ: akční / drama / dobrodružný / western
 • rok výroby: 2004
 • země: USA
 • délka: 136 min
 • režie: Joe Johnston
 • scénář: John Fusco
 • hrají: Viggo Mortensen (Frank Hopkins), Zuleikha Robinsonová (Jazira), Omar Sharif (Sheikh Riyadh), Louise Lombardová (Dáma Anne Davenportová), Adam Alexi-Malle (Aziz), Said Taghmaoui (Princ Bin Al Reeh), Silas Carson (Katib), Harsh Nayyar , J.K. Simmons (Buffalo Bill Cody), Adoni Maropis (Sakr), Victor Talmadge (Rau Rasmussen), Peter Mensah (Jaffa), Joshua Wolf Coleman , Franky Mwangi (Otrok), Floyd 'Red Crow' Westerman (Šéf Eagle Horn), Elizabeth Berridgeová (Annie Oakley), C. Thomas Howell (Preston Webb), Stevan Rimkus (Nadporučík), Jerry Hardin (Nate Salisbury), Frank Collison (Texasský Jack)
 • děj: Jednoduchý příběh o ztraceném člověku a jeho nejlepším příteli, kterým je jeho kůň. Neuvěřitelně náročný, 3 000 mil dlouhý dostih je pro něj zkouškou ohněm a zároveň prostředkem ke znovunalezení sebe sama.
  Frank T. Hopkins býval kdysi odvážným válečníkem. Všechny iluze však ztratil během války proti indiánům. Spolu se svým věrným koněm Hidalgem se nyní trmácí od města k městu a vystupuje spolu s ním v různých show a vypráví o svém hrdinství během války. Mnohem raději si však přihýbá z flašky, ve které utápí svůj žal a vzpomínky na krvavé momenty válečného života. Jenže pak dostane druhou šanci stanout opět na výslunní a potvrdit, že je rozeným hrdinou. Je totiž pozván jako historicky první Američan na závod napříč Arabskou pouští. Závod na koních je dlouhý 3000 mil a jde o velmi nebezpečnou a zrádnou trať. Po dlouhém rozmýšlení se nakonec Frank uvolí podstoupit závod a s koněm Hidalgem, s nímž už zažil a vyhrál hromadu závodů, se vydává do pouště. Závod to bude krutý a napínavý a Frank i Hidalgo během něj narazí na řadu nebezpečných situací a zažijí pravé dobrodružství.
 • zajímavosti: Ve filmu Hidalga ztvárnilo celkem pět hřebců, přičemž jeden z nich - T.J. - byl považován za hlavního "představitele" a ostatní byli dle potřeby namalováni tak, aby vypadali stejně. "T.J. má skutečnou osobnost," říká Mortensen. "Dokáže úžasné věci. Nacvičovali jsme některé scény a já jsem se často ptal sám sebe, jak to proboha vůbec chtějí natočit. Pak jsme ale začali natáčet a T.J. dělal přesně to, co měl... vypadalo to, že byl v každém záběru perfektní. Stávalo se to až příliš často na to, aby to byla jenom náhoda. Měli jsme velké štěstí, že jsme pracovali právě s ním." Filmové přátelství mezi Frankem a Hidalgem nakonec získalo obdobu i ve skutečném světě - po skončení natáčení si Mortensen T.J.-e koupil a nyní jej chová ve své stáji.
 • odkazy:
  Terra.es - oficiální stránka
  Hidalgo.euweb.cz stránky společnosti Falcon - další podrobnosti a galerie
  IMDb (The Internet Movie Database) [EN]
  CSFD (Česko-slovenská filmová databáze) - komentáře, galerie, podrobnosti